Mēs izmantojam sīkfailus. Lai turpinātu lietot Open2Vote.eu, lūdzu apstiprini.

Uzzināt vairāk

Vai atbalstāt likuma prasību, ka e-ID (Latvijas personas apliecība ar e-paraksta funkciju) būs obligāta visiem Latvijas valstspiederīgajiem visā pasaulē?

Aktuāli
21.09.2021. 200 balsis

Sabiedrība

Personas apliecība - eID karte - Latvijā dzīvojošajiem no 15 gadu vecuma kā obligāts personu apliecinošs dokuments noteikta no 2023.gada 1.janvāra, bet ārvalstīs dzīvojošajiem Latvijas valstspiederīgajiem – no 2025.gada 1.janvāra.
Šī prasība arī ārvalstīs dzīvojošajiem kā obligāta paredzēta tādēļ, lai diasporas pārstāvjiem ārvalstīs jau tagad būtu pēc iespējas plašāk pieejami elektroniskās identitātes apliecināšanas un elektroniskā paraksta radīšanai nepieciešamie līdzekļi valsts pārvaldes pakalpojumu saņemšanai e-pakalpojuma veidā. Īpaši nozīmīgi tas ir kļuvis Covid19 ietekmē, kad ceļot uz Latviju administratīvu jautājumu kārtošanai kļuvis sarežģītāk, kā arī Latvijas diplomātiskās un konsulārās pārstāvniecības ārvalstīs bijušas spiestas samazināt apmeklētāju plūsmu, gan atsevišķos gadījumos pārtraukt konsulāro pakalpojumu sniegšanu klātienē.
Tomēr daļa diasporas uzskata šo obligāto prasību par nepamatotu un nesamērīgu dažādu iemeslu dēļ – jo ikdienā vairs nav nekādu saistībā ar Latviju kārtojamu oficiālu lietu, kur būtu nepieciešams e-paraksts (īpaši nepilngadīgajiem) un ceļošanai pietiek ar pasi, vai arī ar e-ID iegūšanu ārvalstīs saistīto papildu izmaksu dēļ, vai tāpēc, ka personai jau ir citas valsts e-identifikācijas rīks, kas atzīts izmantošanai arī Latvijā.
Šis jautājums tapis sadarbībā ar Eiropas Latviešu apvienību. Projektu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

Šī mājaslapa tikusi finansēta no ES (JUST) Tiesību, vienlīdzības un pilsonības programmas (REC 2014-202) līdzekļiem.

Nordic Council of Ministers Latvijas Finieris Supported by EU (JUST) Karavela