Mēs izmantojam sīkfailus. Lai turpinātu lietot Open2Vote.eu, lūdzu apstiprini.

Uzzināt vairāk
JK

Ar tiesas lēmumu izdosies publiskot Mežaparka estrādes būvniecības tāmes

Jauno konservatīvo frakcija27.04.2021

Jauno konservatīvo Rīgas domes deputāts Valters Bergs ir uzvarējis tiesas procesā un Administratīvā rajona tiesa atzina, ka sabiedrībai ir tiesības uzzināt Mežaparka estrādes 1. kārtas tāmi.

V.Bergs: “Mežaparka estrādes projekts ir viens no finansiāli apjomīgākajiem Rīgas domes projektiem, un tā būvniecībai ir tērēti desmitiem miljoni eiro. Tā kā šī ir visas sabiedrības samaksāto nodokļu nauda, es uzskatu, ka ikvienam ir jābūt iespējai iepazīsties ar katra centa iztērēšanas lietderību.”

“Šī uzvara būs ļoti labs precedents, jo es tiesā vērsos nevis kā Rīgas domes deputāts, bet gan kā privātpersona, kas nozīmē to, ka līdzīgos gadījumos tiesībām iepazīties ar pašvaldības tēriņiem būtu jābūt katram rīdziniekam!”, uzsver Bergs.

“Kad tāmi saņemšu, esmu nolēmis aicināt ar to iepazīties būvniecības speciālistiem un ekspertiem, kuri varētu sniegt par šīm tāmēm profesionālajās zināšanās balstītu viedokli un ziņot par rezultātiem. Gadījumā, ja es vai eksperti konstatēs kādas pārmaksas vai pozīcijas par kurām ir samaksāts, bet realitātē neeksistē, vērsīsimies tiesībsargājošās iestādēs, lai piedzītu līdzekļus no atbildīgajiem,” informē Bergs.

Paralēli Jauno konservatīvo deputāti Rīgas domē un arī Saeimā turpinās strādāt pie iniciatīvas publiskot visas publisko tēriņu tāmes, lai kliedētu aizdomas, ka zem komercnoslēpuma var tikt paslēpta izšķērdība vai korupcija.


FOTO: LETA

Šī mājaslapa tikusi finansēta no ES (JUST) Tiesību, vienlīdzības un pilsonības programmas (REC 2014-202) līdzekļiem.

Nordic Council of Ministers Latvijas Finieris Supported by EU (JUST) Karavela