Mēs izmantojam sīkfailus. Lai turpinātu lietot Open2Vote.eu, lūdzu apstiprini.

Uzzināt vairāk

Iesaisties likumdošanas procesā savlaikus!

“OpenSaeima” sniedz iespēju pilsoniski aktīvajām organizācijām un domubiedru grupām vēl efektīvāk ietekmēt tos lēmumus un likumprojektus, kas vēl ir izstrādes procesā Saeimas komisijās.

Doties uz OpenSaeima.lv

Uzsākam īstenot projektu “Automatizētas PSO līdzdalības sistēmas izstrāde”!

Kā vēl var iesaistīties likumu un regulējumu veidošanā? Mēs jau labi pazīstam sabiedrības iniciatīvas, kurām iespējams vākt parakstus platformā www.manabalss.lv, kā arī zinām par tautas nobalsošanu, ejam uz vēlēšanām un izsakāmies par sev svarīgām tēmām sociālajos tīklos.

Ja Tu darbojies kādā sabiedriskā labuma organizācijā, kas ar savām aktivitātēm ik dienas strādā, lai veidot labāku Latviju, drīzumā Tev būs iespēja vēl efektīvāk ietekmēt tos Saeimas lēmumus un likumprojektus, kas vēl ir tikai izstrādes gaitā.

Organizācija ManaBalss 2020. gada oktobrī ir uzsākusi nacionāli nozīmīga projekta “Automatizētas PSO līdzdalības sistēmas izstrāde” īstenošanu.

Projekta mērķis ir radīt veicinošu infrastruktūru un vidi Latvijas mazo un vidējo pilsonisko sabiedrisko organizāciju (PSO) iesaistei lēmumu pieņemšanas procesos Saeimā. Mērķi plānots sasniegt uz platformas Open2Vote.eu bāzes, izveidojot automatizētu līdzdalības sistēmu PSO organizācijām un ar laiku arī uzņēmumiem. Projekta sākuma posmā tiks veikts pētījums, nosakot labo praksi iekļaujošam pilsoniskajam lobijam likumprojektu izstrādē, kas dos pamatu līdzdalības sistēmas un veicinošas apkārtējās ekosistēmas izveidei.

→ Skatīt pētījuma “Latvijas pilsoniskās sabiedrības organizāciju interešu pārstāvniecības digitālā rīka ieviešana” kopsavilkumu latviešu valodā.

→ Skatīt pētījuma “Latvijas pilsoniskās sabiedrības organizāciju interešu pārstāvniecības digitālā rīka ieviešana” pilno versiju angļu valodā.

Viens no būtiskākajiem projekta rezultātiem būs 50 organizāciju iesaiste sistēmas izmantošanā. Mērķis ir iespēja organizācijām pārstāvēt savas intereses Saeimā un ietekmēt likumdošanas izstrādi.

Projekts pozitīvi ietekmēs sabiedrības izpratnes palielināšanos par demokrātijas procesies, veicinās iedzīvotāju iesaisti pilsoniskajās aktivitātēs, kā arī pilsoniskās sabiedrības organizāciju stiprināšanu interešu pārstāvībā un sabiedrībai nozīmīgu procesu uzraudzībā.

Projektu “Automatizētas PSO līdzdalības sistēmas izstrāde” finansē Islande, Lihtenšteina un Norvēģija caur EEZ un Norvēģijas grantu programmu “Aktīvo iedzīvotāju fonds.” Projekta kopējais finansējums ir 68 005.44 eiro.


Projekta jaunumi


Pirmās organizācijas jau darbojas OpenSaeima testa vidē!

22.04.2022.

Priecājamies paziņot, ka automatizētā pilsoniski sabiedrisko organizāciju līdzdalības sistēmas jeb OpenSaeima pirmā versija ir sasniegusi testēšanas posmu!

Platformas OpenSaeima.lv mērķis ir iesaistīt Latvijas mazās un vidējās pilsoniskās sabiedrības organizācijas (PSO) lēmumu pieņemšanas procesos Saeimā. Sistēma nodrošina organizācijām iespēju pieteikties ziņu saņemšanai par tām interesējošiem likumprojektiem (arī 1. un 2. lasījumā esošajiem), kā arī sniegt sistēmā savu priekšlikumu par likumprojektu.

Jau drīzumā platforma būs arī publiski pieejama. Par jaunumiem informēsim!


Saeimā konceptuāli atbalsta Civilās savienības likumu viendzimuma pāru ģimeņu aizsardzībai

31.03.2022.

Saeima konceptuāli – 1. lasījumā – atbalstīja Civilās savienības likumu, kas ļautu attiecības reģistrēt arī viendzimuma pāriem. Tieslietu ministrijā Satversmes tiesas sprieduma dēļ bija jārada regulējums, kas aizsargātu visas ģimenes, arī viendzimuma pāru veidotās.

Civilās savienības likumu jau pirmajā lasījumā Saeimā centās noraidīt ar "kvoruma noraušanu", tomēr tas neizdevās, jo tika saņemtas 50 balsis. Par likuma pieņemšanu nobalsoja 41 deputāts, septiņi bija pret, bet divi atturējās, taču tobrīd sēdē reģistrējušies bija 75 parlamentārieši.

Jautājums par viendzimuma pāru attiecību regulējumu vairākkārt bijis arī portāla Open2Vote publikāciju starmešos, tāpēc aktīvi sekojam līdzi šī likumprojekta virzībai.


Platformas Open2Vote komanda ir pret karu Ukrainā un asi nosoda Krievijas agresiju pret ukraiņu tautu

24.02.2022.

Open2Vote komanda pilnībā solidarizējas ar Ukrainas tautu un nosoda Krievijas sākto uzbrukumu. Nav pieļaujams, ka 21.gs. atkal tiek izdzīvoti pagātnē atstāti, baisi un vardarbībā balstīti stāsti.

Sagaidām, ka arī Saeimas un līdz ar to arī Open2Vote.eu darba kārtībā nonāks daudz jautājumu par izrietošiem tematiem - gan par palīdzību Ukrainai, gan no Ukrainas bēgošo cilvēku uzņemšanu Latvijā, gan pret agresoru vērstu sankciju tvērumu.

Aicinām sabiedrību un politiķus vienoties kopīgā spēkā pret šo Krievijas uzsākto karu, aktīvi savstarpēji diskutēt par aktuālajiem jautājumiem un skaidrot pieņemtos lēmumus.


Aicinām pieteikties izglītības, kultūras un zinātnes organizācijas platformas "OpenSaeima" testēšanai!

27.01.2022.

Jau drīzumā plašākai publikai tiks nodota platforma “OpenSaeima”. Sadarbojoties ar Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisiju platformā tiks publicēts pirmais likumprojekts, tādēļ īpaši aicinām pieteikties tieši izglītības, kultūras un zinātnes jomas pārstāvošās organizācijas, lai piedalītos likumprojekta veidošanā!

"OpenSaeima" ļaus pilsoniski aktīvajām organizācijām un domubiedru grupām vēl efektīvāk ietekmēt tos lēmumus un likumprojektus, kas vēl ir izstrādes procesā Saeimas komisijās. Reģistrējoties sistēmā un norādot savas interešu jomas, organizācija saņems automātisku ziņu, kad Saeimas dienaskārtībā nonāks interešu pārstāvniecībai svarīgs likumprojekts. "OpenSaeima" sistēmā organizācijām būs iespēja iepazīties ar likumprojektu, iesniegt priekšlikumus tā uzlabošanai un komentēt citu ieteikumus. Priekšlikumus mēs apkoposim un nodosim attiecīgajai Saeimas komisijai.

"OpenSaeima" ir iespēja iesaistīties likuma izstrādes procesā vēl pirms likuma pieņemšanas! Ja arī jūsu organizācija nākotnē ir ieinteresēta iesaistītities kvalitatīva likuma radīšanas procesā, piesakieties!

Lai pieteiktos, reģistrējieties šeit - PIETEIKUMA ANKETA!


Little guys, big voice: civic lobbying

03.12.2021.

Salīdzinot lielo organizāciju uzkrātās zināšanas un pieredzi lobēšanas jomā ar mazo organizāciju iespējām ietekmēt likumdošanas un politikas veidošanas procesus, nav noslēpums, ka mazo organizāciju pūles bieži izrādās mazāk efektīvas. Tomēr laiki mainās un "mazie cinīši” aktīvi meklē iespējas virzīt izmaiņas un gūt rezultātus, attīstot lobēšanas sistēmu sev vēlamā virzienā.

3.decembrī plkst.12.00 norisinājās Open2Vote un ManaBalss rīkots pasākums, kura ietvaros vietējie un starptautiskie eksperti dalījās pieredzē par organizāciju un pilsonisko kustību motivāciju iesaistīties likumdošanas un politikas veidošanas process.

Ar zināšanām un labās prakses piemēriem NVO/PSO iesaistes jomā dalījās starptautiskie eksperti. Tāpat tika aplūkots arī Latvijas paveiktais pilsonisko organizāciju iesaistei tiesību aktu izstrādes un politikas veidošanas procesos.

Covid-19 savu aktualitāti nezaudē

03.11.2021.

Sabiedrībā arvien virmo jautājumi, kas saistīti ar Covid-19 un tā radītajiem ierobežojumiem. Līdz ar straujo saslimstības pieaugumu, slimnīcu pārslodzi un no tā izrietošajām sekām, valdībā un sabiedrībā apspriestais vīrusa jautājumu loks ir plašs - vakcinācija, ārstēšana, ierobežojumi un to ietekme uz ekonomiku un sabiedrību. .

Reaģējot uz temata aktualitāti Open2Vote.eu tiks publicēta jautājumu sērija par Covid-19, sniedzot iespēju izteikt savu viedokli plašam iedzīvotāju lokam.

Āzemēs dzīvojošie Latvijas valsts piederīgie izsaka savu nostāju ar diasporu saistītajos jautājumos

29.10.2021.

Visa oktobra garumā, papildus citiem jautājumiem, portālā Open2Vote.eu tika publicēti arī 10 Eiropas Latviešu apvienības rosināti jautājumi, kas saistīti ar diasporu, saiknes uzturēšanu ar Latviju un remigrāciju.

Tā kā ārpus Latvijas dzīvo aptuveni piektā daļa Latvijas piederīgo, diasporas aktīva dalība atspoguļojas portāla aptauju rezultātos, atainojot plašāka Latvijas pilsoņu loka vēlmi tikt sadzirdētiem arī politikas veidotāju pusē. Eiropas Latviešu apvienības sagatavotie jautājumi atrodami šeit - https://open2vote.eu/aktuali/

Par "divvirzienu kustību" lēmumu pieņemšanā! Pilsonis-parastais grib lielāku teikšanu

17.06.2021.

Latvijas sabiedrība kritiski vērtē parlamentu un valdību un ir gatava dot lielāku balsi un ietekmi lēmumu izstrādē organizētai pilsoniskajai sabiedrībai – pilsoniskajām organizācijām.

Šis ir viens no pētījuma "Latvijas pilsoniskās sabiedrības organizāciju interešu pārstāvniecības digitālā rīka ieviešana" secinājumiem (pieeja pilnajam pētījumam ir raksta beigās). Šis secinājums balstās nesenās aptaujās, un pētījuma oriģinālais pienesums ir atbilde uz jautājumu – ko gan ar to iesākt? Lasi vairāk šeit https://manabalss.lv/site_posts/pilsonis-parastais-grib-lielaku-teiksanu


Sabiedrības atbalsts automātiskās apziņošanas sistēmai par topošo likumdošanu ir viennozīmīgs

16.03.2021.

Pilsoniskās aktivitātes pieaugums Covid-19 krīzes laikā rada jautājumus arī par interešu aizstāvību, par tās efektivitāti vai tieši otrādi – tās bezjēdzīgumu, norāda ManaBalss projekta "Automatizētas PSO līdzdalības sistēmas izstrāde"* pētnieks Dr. Visvaldis Valtenbergs.

Ieinteresēto pušu aptauja projekta ietvarā liecina, ka pilsoniskās sabiedrības organizāciju (PSO) atbalsts automātiskās apziņošanas sistēmai ir viennozīmīgs.

Domnīcas "Providus" asociētais pētnieks Dr.sc.pol. Valts Kalniņš un LU Sociālo zinātņu fakultātes asociētais profesors Dr.sc.pol. Visvaldis Valtenbergs sarunā ar organizācijas ManaBalss komunikācijas vadītāju Didzi Meļķi. Vairāk lasi šeit https://manabalss.lv/site_posts/sabiedribas-atbalsts-automatiskas-apzinosanas-sistemai-par-toposo-likumdosanu-ir-viennozimigs


Par skaidrāku bildi! Uzlabojam politiskā procesa "izšķirtspēju"

30.12.2020.

Pilsoniskās sabiedrības organizācijas (PSO) no vienas puses mēdz žēloties, ka tajās "neviens neklausās", bet politikas veidotāji no otras puses pārmet sabiedrībai kūtrumu un nevēlēšanos līdzdarboties.

Lai palīdzētu šo dilemmu risināt, organizācija ManaBalss kopā ar partneriem izstrādā automatizētu PSO līdzdalības sistēmu. Tās mērķis ir radīt veicinošu infrastruktūru un vidi Latvijas mazo un vidējo PSO iesaistei lēmumu pieņemšanas procesos Saeimā.

Šo projektu finansē EEZ/Norvēģijas finanšu instrumentu 2014.-2021. gadam programma "Aktīvo iedzīvotāju fonds". Projekta sākuma posmā pašlaik tiek veikts pētījums "Labā prakse iekļaujošam pilsoniskajam lobijam likumprojektu izstrādē", un ar pirmajām gūtajām atziņām šai sarunā dalās LU Sociālo zinātņu fakultātes asociētais profesors Dr. sc. pol. Visvaldis Valtenbergs. Vairāk lasi šeit https://manabalss.lv/site_posts/par-skaidraku-bildi-uzlabojam-politiska-procesa-izskirtspeju

Šī mājaslapa tikusi finansēta no ES (JUST) Tiesību, vienlīdzības un pilsonības programmas (REC 2014-202) līdzekļiem.

Supported by EU (JUST)