Mēs izmantojam sīkfailus. Lai turpinātu lietot Open2Vote.eu, lūdzu apstiprini.

Uzzināt vairāk

Vai Latvijā jāaizliedz Georga lenšu izmantošana publiskos pasākumos?

Latvija
27.09.2021. 215 balsis 2. lasījums

Sabiedrība

Gaidām Saeimas balsojumu

Saeima 2.lasījumā vērtēs grozījumus Publisku izklaides un svētku pasākumu drošības likumā un likumā "Par sapulcēm, gājieniem un piketiem", ar kuriem iecerēts aizliegt publiskos pasākumos, sapulcēs, gājienos un piketos izmantot Georga lentes.
Grozījumus iesnieguši Nacionālās apvienības politiķi. Pēc izmaiņu atbalstītāju domām, šīs melni oranžās lentes simbolizē Krievijas ekspansijas politiku un tās īstenoto totalitāro ideoloģiju attiecībā uz bijušajām PSRS republikām, attiecīgi esot pamats ierobežot to lietošanu Latvijā. Šīs lentes plaši izmanto 9.maija pasākumos, attiecīgi pret ieceri vairāk iestājas "Saskaņas" politiķi.
Pašlaik likums paredz, ka publisku pasākumu norises laikā aizliegts izmantot bijušās PSRS, tās republiku un nacistiskās Vācijas karogus, ģerboņus un himnas, nacistisko svastiku, SS zīmes un padomju simbolus - sirpi un āmuru līdz ar piecstaru zvaigzni, izņemot gadījumus, kad to izmantošanas mērķis nav saistīts ar totalitāro režīmu slavināšanu vai izdarīto noziedzīgo nodarījumu attaisnošanu.

Šī mājaslapa tikusi finansēta no ES (JUST) Tiesību, vienlīdzības un pilsonības programmas (REC 2014-202) līdzekļiem.

Supported by EU (JUST)