Mēs izmantojam sīkfailus. Lai turpinātu lietot Open2Vote.eu, lūdzu apstiprini.

Uzzināt vairāk

Vai Latvijā līdz jūnijam noteikt 0% PVN likmi elektroenerģijai un dabasgāzei?

Latvija
11.10.2021. 37 balsis aktuālais jautājums

Sabiedrība

Gaidām Saeimas balsojumu

Saeima konceptuāli vērtēs opozīcijas deputātu sagatavotos grozījumus Pievienotās vērtības nodokļa likumā, kas piedāvā līdz nākamā gada vidum elektroenerģijai un dabasgāzei piemērot 0% likmi.
Opozīcijas politiķi argumentē, ka pašlaik visā Eiropā vērojams energoresursu cenu kāpums, kas arī Latvijā izraisījis rēķinu par elektrību un gāzi pieaugumu, tāpēc parlamentārieši piedāvā tēriņu pieaugumu kompensēt ar nodokļa samazināšanu.
Deputāti iecerējuši, ka nodokļa 0% likmi piemērotu elektroenerģijai, tās pārvades pakalpojumiem, sadales pakalpojumiem, kā arī obligātā iepirkuma komponentēm laika posmā no šī gada 20.oktobra līdz 2022.gada 1.jūnijam. Tāpat nodokļa 0% likmi piemērotu dabasgāzei, tostarp akcīzes nodoklim, tās pārvades pakalpojumiem un sadales pakalpojumiem.
Opozīcijas deputāti šoruden jau rosināja elektroenerģijai un dabasgāzei piemērot samazināto PVN likmi 5% apmērā pašreizējās 21% likmes vietā, tomēr valdošā koalīcija piedāvātās izmaiņas noraidīja, piedāvājot citus kompensējošos mehānismus tikai atsevišķām mazākturīgo grupām.

Šī mājaslapa tikusi finansēta no ES (JUST) Tiesību, vienlīdzības un pilsonības programmas (REC 2014-202) līdzekļiem.

Supported by EU (JUST)