Vai vakcīnas pret Covid-19 "trešo devu" jāļauj saņemt visiem, kas to vēlas?

Aktuāli
27.10.2021. 106 balsis

Sabiedrība

Ministru kabineta sēdēs šoruden regulāri tiek diskutēts, vai vakcīnas pret Covid-19 balsta devu jeb tā saukto "trešo poti" būtu jāļauj saņemt visiem, kas to vēlas.
Pašlaik vakcinēšanas pret Covid-19 procesa pabeigšanai Latvijā pietiek ar divām potēm, bet "Johnson&Johnson" vakcīnas gadījumā - ar vienu poti, tomēr visā pasaulē medicīnas speciālisti un politiķi diskutē, vai sabiedrībai plaši nebūtu jāpiedāvā vēl viena vakcīnas deva imunitātes pret infekciju nostiprināšanai.
Uzsverot, ka Latvijā svarīgāk ir panākt senioru plašāku vakcināciju, Imunizācijas valsts padome pagaidām rekomendē balstvakcināciju tikai personām ar īpaši zemu imunitāti, senioriem, kas vecāki par 65 gadiem, sociālās aprūpes centru iemītniekiem un mediķiem, kam ir ilgstoša saskarsme ar Covid-19 pacientiem. "Johnson&Johnson" gadījumā balstvakcīna tiek ieteikta visiem potētajiem. Savukārt daļa politiķu būtu gatavi "trešo vakcīnu" piedāvāt visiem valsts iedzīvotājiem, atsaucoties uz citu valstu pieredzi, kur to jau darot.
Šo jautājumu iniciējusi organizācija ManaBalss, lai iesaistītu sabiedrību paust savu nostāju ar Covid-19 saistītos jautājumos.

Šī mājaslapa tikusi finansēta no ES (JUST) Tiesību, vienlīdzības un pilsonības programmas (REC 2014-202) līdzekļiem.

Supported by EU (JUST)