Mēs izmantojam sīkfailus. Lai turpinātu lietot Open2Vote.eu, lūdzu apstiprini.

Uzzināt vairāk

Vai bērni jāsargā no informācijas, kas stāsta par to bioloģiskajam dzimumam atšķirīgu dzimuma identitāti?

Latvija
08.11.2021. 157 balsis 3. lasījums

Sabiedrība

Gaidām Saeimas balsojumu

Saeima 3.lasījumā izskatīs grozījumus Bērnu tiesību aizsardzības likumā, kuriem uz gala lasījumu opozīcijas politiķi ir iesnieguši vairākus papildinājumus, kas, viņuprāt, esot nepieciešami, lai sargātu bērnu dzimuma identitāti. Deputāti ir ķērušies klāt likuma 50.pantam, kas nosaka ierobežojumus bērnu piekļuvei specifiskām spēlēm, filmām un informācijai.

ZZS deputāts Māris Kučinskis piedāvā papildināt šī panta pirmo daļu un noteikt, ka ir aizliegts bērniem demonstrēt, pārdot, dāvināt, izīrēt un propagandēt rotaļlietas, videoierakstus, datorspēles un publikācijas, kurās ne vien propagandēta cietsirdīga uzvedība, vardarbība, erotika un pornogrāfija, kas likumā noteikts jau pašlaik, bet arī popularizēta no bērna bioloģiskā dzimuma atšķirīga dzimuma identitāte.

Līdzīgi opozīcijas deputāte Jūlija Stepaņenko likumā piedāvā ierakstīt, ka līdz bērniem nedrīkstētu nonākt informācija, kas "rada draudus bērna bioloģiskā dzimuma identitātei", bet deputāti Māris Možvillo un Karīna Sprūde vēlas, lai likumā tiktu ierakstīts liegums materiāliem, kas "var izraisīt novirzi no dzimuma identitātes, interesi par dzimuma maiņu un noslieci uz homoseksualitāti".

Šī mājaslapa tikusi finansēta no ES (JUST) Tiesību, vienlīdzības un pilsonības programmas (REC 2014-202) līdzekļiem.

Supported by EU (JUST)