Mēs izmantojam sīkfailus. Lai turpinātu lietot Open2Vote.eu, lūdzu apstiprini.

Uzzināt vairāk

Vai Rīgā būtu jāievieš iebraukšanas maksa?

Rīga
05.01.2022. 344 balsis

Sabiedrība

Gaidām Rīgas domes balsojumu

2022.gada laikā Rīgai plānots izstrādāt zemo emisiju zonas satiksmes pārkārtošanas plānu, kas varētu paredzēt ieviest ierobežojumus, lai pilsētā samazinātu auto plūsmu.

Zemo emisiju zona ir pilsētas teritorija, kurā tiek īstenots noteiktu pasākumu kopums, lai samazinātu autotransporta radītās emisijas, kas ietekmē gaisa kvalitāti.

Pašlaik ir pieteikta tikai ideja, ka Rīgai šāds plāns tiks izstrādāts, priekšlikumu piedāvāšanai tiks apkopota citu valstu pilsētu pieredze, bet plāna izstrādātāji pagaidām nav paziņojuši nevienu iespējamo risinājumu, kurā galvaspilsētas teritorijā varētu ieviest zemo emisiju zonu un kādi varētu būt šīs zonas ieviešanas nosacījumi.

Tikmēr Rīgas vicemērs Vilnis Ķirsis (JV) ir pieļāvis, ka zemo emisiju zona varētu būt viss galvaspilsētas centrs starp dzelzceļa loku un Daugavu, savukārt Rīgas domes Pilsētas attīstības komitejas priekšsēdētāja Inese Andersone (JV) ir izteikusies, ka viens no iespējamiem emisiju ierobežošanas pasākumiem Rīgas centrā varētu būt privātā transporta iebraukšanas maksas noteikšana sastrēgumu laikā.

Šī mājaslapa tikusi finansēta no ES (JUST) Tiesību, vienlīdzības un pilsonības programmas (REC 2014-202) līdzekļiem.

Supported by EU (JUST)