Mēs izmantojam sīkfailus. Lai turpinātu lietot Open2Vote.eu, lūdzu apstiprini.

Uzzināt vairāk

Vai publiskās vietās būtu jānodrošina defibrilatori sirdsdarbības atjaunošanai?

Latvija
10.01.2022. 123 balsis

Sabiedrība

Gaidām Saeimas balsojumu

Saeima plāno konceptuāli vērtēt vairāku koalīcijas deputātu sagatavotos grozījumus Ārstniecības likumā, ar kuriem iecerēts noteikt, ka ap 2024.gadu publiskās vietās būtu jāizvieto defibrilatori, kurus dzīvību apdraudošās situācijās sirdsdarbības atjaunošanai pirms mediķu ierašanās varētu izmantot apmācītas personas.

Ministru kabinetam būtu jānosaka gan publiskās vietas, kurās uzstādāmi defibrilatori, gan prasības to uzstādīšanai, kā arī to ekspluatācijas un tehniskās uzraudzības kārtība. Valdība arī noteiktu defibrilatoru lietošanai nepieciešamo apmācības programmas saturu un apliecību izsniegšanas kārtību.

Neatliekamā medicīniskā palīdzība katru gadu dodas uz vairākiem simtiem izsaukumu, kas saistīti ar sirdsdarbības apstāšanos sabiedriskās vietās. Projekta autori domā, - daudzos no šiem gadījumiem cilvēku dzīvību varētu glābt publiskās vietās iedzīvotājiem pieejami defibrilatori, kas to lietotājam sniegtu skaidru un saprotamu audio informāciju par secīgi veicamajām darbībām. Kā skaidro piedāvājuma autori, defibrilatoru nepieciešams izmantot dzīvības glābšanai pie sirds apstāšanās pazīmēm pirmajās kritiskajās minūtēs, līdz ierodas profesionāla palīdzība. Tā izmantošana ievērojami palielinot atdzīvināšanas pasākumu efektivitāti.
Pašlaik Latvijā ir pieejami defibrilatori lielākajos veikalu tīklos, lidostā un vēstniecībās.

Šī mājaslapa tikusi finansēta no ES (JUST) Tiesību, vienlīdzības un pilsonības programmas (REC 2014-202) līdzekļiem.

Supported by EU (JUST)