Mēs izmantojam sīkfailus. Lai turpinātu lietot Open2Vote.eu, lūdzu apstiprini.

Uzzināt vairāk

Vai Rīgā jāļauj būvēt jaunu Lidl lielveikalu starp Mežaparku un Čiekurkalnu?

Rīga
18.02.2022. 225 balsis

Sabiedrība

Gaidām Rīgas domes balsojumu

Rīgas dome lems par lokālplānojuma izstrādi teritorijai Ķīšezera ielā 8, kas atrodas starp Mežaparku un Čiekurkalnu un kur plānots būvēt "Lidl" veikalu.

Šī teritorija, kas pašreiz nav apbūvēta, atrodas Mežaparka apkaimē, pie robežas ar Čiekurkalna apkaimi, bet tai nav tiešas funkcionālas saiknes ar vēsturisko apkaimes daļu. Rīgas ilgtspējīgas attīstības stratēģijā šī paredzēta kā teritorija ar lielu apzaļumojuma blīvumu. Teritorija ietilpst revitalizējamas priekšpilsētas daļā, kur jauna apbūve izvērtējama tikai izņēmuma kārtā un pieļaujama tikai tad, ja ir veiksmīgi integrēta apkaimē gan ar piekļuvi, gan publisko telpu. Savukārt Ķīšezera iela un tās pretējā pusē esošās teritorijas ir prioritāri attīstāmās teritorijas. Izstrādājot lokālplānojumu, šīs prasības tiek solīts ņemt vērā.

Zemesgabalā plānots izvietot aptuveni 140 autostāvvietas. Piekļuve vieglajam transportam būs gan no Ķīšezera ielas puses, gan no Mežezera ielas, savukārt smagajam piegādes autotransportam - no Mežezera ielas. Automašīnu zonu solīts labiekārtot ar jauniem apstādījumiem vai kokiem.

Veikala būvniecību paredzēts sākt 2022.gada beigās vai nākamā gada sākumā. Būvniecības izmaksas orientējoši tiek lēstas ap 4 miljoniem eiro.

Šī mājaslapa tikusi finansēta no ES (JUST) Tiesību, vienlīdzības un pilsonības programmas (REC 2014-202) līdzekļiem.

Supported by EU (JUST)