Mēs izmantojam sīkfailus. Lai turpinātu lietot Open2Vote.eu, lūdzu apstiprini.

Uzzināt vairāk

Vai Rīgā nepieciešams veidot jaunas brauktuves tikai sabiedriskā transporta vajadzībām?

Rīga
25.03.2022. 123 balsis

Sabiedrība

Gaidām Rīgas domes balsojumu

Rīgas dome plāno lemt par vairāku desmitu zemesgabalu atsavināšanu, lai galvaspilsētā sāktu veidot jaunu brauktuvju veidu - metrobusa līniju, kuru varētu lietot tikai sabiedriskais transports.

Metrobuss ir no autosatiksmes atdalīta, neatkarīga autobusu vai trolejbusu līnija, to mēdz dēvēt arī par ātrgaitas autobusu vai trolejbusu. Tā mērķis ir nodrošināt ātrgaitas tramvajam pielīdzināmu pakalpojumu. Metrobusu līnijas mēdz veidot, paredzot iespēju tramvaja izbūvei nākotnē, pieaugot pasažieru skaitam.

Pirmais projekts paredz šādas brauktuves izveidi Dzelzavas ielā starp Zemitāna tiltu un līnijas galapunktu Juglas ielā. Pa šo brauktuvi ar luksoforu prioritāti plānots organizēt visu sabiedrisko transportu Dzelzavas ielā, bet virzienā uz jauno galapunktu Juglas ielā plānots organizēt pagarinātu 23.trolejbusa maršrutu no Centrālās dzelzceļa stacijas. Visā ielas garumā plānots sakārtot ietves un krustojumus, izbūvēt veloceļus un uzbūvēt trūkstošo Dzelzavas ielas posmu. Šādi iecerēts ieviest augstas kvalitātes sabiedrisko transportu Purvciemā kā apkaimē ar lielāko iedzīvotāju skaitu Rīgā un nodrošinās ātru sabiedriskā transporta savienojumu uz strauji augošo Dreiliņu apkaimi.

Pēc sākotnējām aplēsēm, metrobusa līnijas izmaksas varētu būt ap 40 miljoniem eiro.

Šī mājaslapa tikusi finansēta no ES (JUST) Tiesību, vienlīdzības un pilsonības programmas (REC 2014-202) līdzekļiem.

Supported by EU (JUST)