Mēs izmantojam sīkfailus. Lai turpinātu lietot Open2Vote.eu, lūdzu apstiprini.

Uzzināt vairāk

Vai Rīgas Zoodārzā kā galvenā jāizraugās Āfrikas zvēru tematika?

Rīga
25.03.2022. 100 balsis

Sabiedrība

Gaidām Rīgas domes balsojumu

Galvaspilsētas dome vērtēs Rīgas Zoodārza attīstības koncepciju, kas paredz kā galveno apskatāmo dzīvnieku izcelt balto degunradzi un pamata ekspozīciju veidot par Āfrikas tematiku.

Zoodārza attīstības koncepcija paredz pārbūvēt terārija ēku un izveidot ekspozīcijas Āfrikas dzīvniekiem no ekvatoriālajiem mežiem, tostarp pundurnīlzirgiem, kas aizvietos pašreiz kolekcijā esošos nīlzirgus. Savukārt Āfrikas Savannas daļā, kas robežojas ar Ķīšezeru, tiks radīta Āfrikas pingvīnu ekspozīcija, jo "visā pasaulē zooloģisko dārzu apmeklētāju vidū pingvīni ir ļoti populāri".

Teritorijā līdzas esošajai Āfrikas savannai plānota balto degunradžu mītne. Kopā ar degunradžiem apmeklētājiem tiks demonstrēti arī gepardi, līdz ar to apmeklētājiem varētu būt interesanti vērot dažādu dzīvnieku savstarpējās attiecības.

Zooloģiskā dārza attīstības plāns neparedz ziloņu mītnes atjaunošanu Rīgā. Pēc padziļinātās izpētes kopā ar citu Eiropas valstu ekspertiem secināts, ka tik nelielam zooloģiskajam dārzam, kāds esot Rīgā, ziloņu mītnes izveide prasīšot ārkārtīgi daudz resursu, pretēji ekonomiski izdevīgākajam variantam ar degunradžiem.

Šī mājaslapa tikusi finansēta no ES (JUST) Tiesību, vienlīdzības un pilsonības programmas (REC 2014-202) līdzekļiem.

Supported by EU (JUST)