Mēs izmantojam sīkfailus. Lai turpinātu lietot Open2Vote.eu, lūdzu apstiprini.

Uzzināt vairāk

Vai Eiropā jāturpina piena, augļu un dārzeņu izdales programma skolās?

Eiropa
12.05.2022. 106 balsis aktuālais jautājums

Sabiedrība

Eiropas Komisija ir sākusi apspriešanu par to, kādas izmaiņas būtu nepieciešamas ES skolu apgādes programmā, kas atbalsta augļu, dārzeņu, piena un piena produktu izdalīšanu bērniem no pirmsskolas līdz pat vidusskolai.

Atbalsta programma skolu apgādei ar augļiem, dārzeņiem un pienu darbojas no 2017./2018.mācību gada, apvienojot pirms tam īstenotās atsevišķās atbalsta programmas "Skolas piens" un "Augļi skolai". Programma paredz augļu, dārzeņu un piena produktu izdali bērniem un jauniešiem bez maksas trīs reizes mācību nedēļā. Programmas definētie mērķis ir veicināt veselīgu bērnu ēšanas un uztura paradumu veidošanos, kas būtu noturīgi visu turpmāko dzīvi, ka arī atbalstīt izglītojošus pasākumus, kuru mērķis ir palielināt lauksaimniecības produktu patēriņu.
Iecerēts, ka programmas pārskatīšana būs vērsta uz veselības veicināšanu, nodrošinot piekļuvi veselīgam uzturam un izmantojot rīcības plānu bioloģiskās ražošanas attīstībai.

Pārskatīšanas laikā plānots vērtēt, vai būtu nepieciešams mainīt piena un dārzeņu programmas tvērumu, paredzot īpašu atbalstu bērniem ar zemāku sociālekonomisko statusu, vai mainīt programmā ietvertos produktus, vai būtu maināms šo produktu izplatīšanas modelis, piemēram, ārpus skolas parastajām ēdienreizēm, vai programmā būtu jāiekļauj plašāki izglītības pasākumi un vai būtu jāmaina pārvaldības mehānismi. Tāpat tiks mēģināts palielināt pieejamā budžeta izlietojumu.

2021./2022.mācību gadā programmas "Piens un augļi skolai" īstenošanai Latvijā tika paredzēti vairāk nekā 4 miljoni eiro.

Lai Eiropas Komisijai iesniegtu individuālu viedokli un sniegtu komentāru, spied ŠEIT!

Šī mājaslapa tikusi finansēta no ES (JUST) Tiesību, vienlīdzības un pilsonības programmas (REC 2014-202) līdzekļiem.

Nordic Council of Ministers Latvijas Finieris Supported by EU (JUST) Karavela