Mēs izmantojam sīkfailus. Lai turpinātu lietot Open2Vote.eu, lūdzu apstiprini.

Uzzināt vairāk

Vai Eiropai nepieciešams digitālais eiro?

Eiropa
03.06.2022. 31 balss aktuālais jautājums

Sabiedrība

Eiropas Komisija rīko apspriešanu "Digitālais eiro Eiropas Savienībai", ar mērķi izveidot un regulēt digitālo eiro kā jaunu centrālās bankas naudas veidu, ko lietot līdztekus banknotēm un monētām.

Iecere virzīties uz digitālo eiro tika atbalstīta Eiropadomes sanāksmē 2021.gada pavasarī, paužot nostāju, ka šāda digitālā valūta varētu nodrošināt publisko līdzekļu piedāvājumu digitālā veidā, sekmēt Eiropas ekonomikas digitalizāciju, veicināt inovāciju mazummaksājumu jomā un stiprināt eiro starptautisko nozīmi.

Digitālais eiro būtu elektronisks centrālās bankas naudas veids, kas būtu pieejams iedzīvotājiem un uzņēmumiem. Pirmkārt, tam būtu jānodrošina nepārtraukta centrālās bankas naudas piegāde digitālā veidā, ņemot vērā, ka samazinās skaidras naudas kā maksāšanas līdzekļa izmantošana. Digitālā nauda papildinātu skaidru naudu, vienlaikus garantējot, ka privāto naudu vienmēr var konvertēt drošā publiskā naudā. Otrkārt, tam būtu jāveicina Eiropas ekonomikas digitalizācija un modernu, drošu un efektīvu Eiropas mēroga maksājumu attīstība, izmantojot centrālās bankas naudu ar augstu privātuma un datu aizsardzības līmeni. Treškārt, tam būtu jāatbalsta ES atvērtā stratēģiskā autonomija un jāstiprina eiro starptautiskā nozīme.

Sākotnējā pārdomu posmā EK pēta vairākus iespējamos risinājumus un aspektus, piemēram, lietotāju vajadzības un vēlmes attiecībā uz digitālo eiro, digitālās valūtas lomu ES maksājumu sistēmās, likumīga maksāšanas līdzekļa statusa piešķiršanu digitālajam eiro, vienlaikus turpinot garantēt eiro skaidras naudas likumīgā maksāšanas līdzekļa statusu, digitālā eiro ietekmi uz finanšu nozari un finanšu stabilitāti u.tml.

Lai Eiropas Komisijai iesniegtu individuālu viedokli un sniegtu komentāru, spied ŠEIT!

Šī mājaslapa tikusi finansēta no ES (JUST) Tiesību, vienlīdzības un pilsonības programmas (REC 2014-202) līdzekļiem.

Supported by EU (JUST)